Hakkımızda

İşlevine 1978 yılında otel sektörü için sabun ve şampuan üretimiyle başlayan Temko Kozmetik, bugün itibariyle yine şampuan duş jeli ve sabun gibi kozmetik ürünler başta olmak üzere, kalite hedeflerine bağlı kalabilmek adına neredeyse tamamını kendi bünyesinde ürettiği yüzlerce farklı ürün çeşidi ile faaliyetine aynı sektörde “pazar lideri” olarak devam etmektedir.

Profesyonel bir perspektif ve olgun hizmet anlayışı doğrultusunda göstermiş olduğu çabaların karşılığını yurtiçindeki tüm zincir otellerin ve 5 yıldızlı otellerin bir numaralı tedarikçisi olma sıfatıyla alan firma aynı zamanda Avrupa başta olmak üzere Ortadoğu ve Amerika dahil bir çok kıtada onlarca ülkeye halihazırda ihracatını sürdürmektedir.

Firma üretimini 45 kişilik çalışanı ile 6000 m2 kapalı alana sahip Avcılar fabrikasında gerçekleştirirken; stok yönetimi ve depolama faliyetlerini de hem Avcılar fabrikası ana deposu hem de İkitelli Sanayi Bölgesi'ndeki 1200 m2'lik deposu üzerinden sağlamaktadır. Sabun imalat, Plastik şişirme Enjeksiyon, Kozmetik üretim, Dolum , Paketleme gibi ana bölümlerden oluşan fabrika bünyesinde süregelen üretim faaliyetleri; Ar-ge, Tasarım ve Kalite kontrol laboratuvarı departmanları tarafından desteklenmektedir.

Bunun yanı sıra, diğer tüm departmanlardan tamamen izole bir şekilde faaliyet gösteren "Gıda Üretim" bölümünde; yine otellere ve restoranlara yönelik düşük gramajlı hardal, ketçap, mayonez ve reçel türleri, kendi markası olan "HAMAK" adı altında temin edilmektedir. Tamamı Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nca onaylı olan bu ürünler, firma bünyesindeki soğuk hava depolarında stoklanmakta ve ihtiyaçlara yönelik günlük sevkiyatlar gerçekleştirerek, müşterilerine en hızlı servisi sağlamaktadır.

Temko Kozmetik, üretimde kaliteyi vizyon sürekli gelişmeyi ise misyon olarak benimsemiştir. Firmada, ürünün girdi kalitesinin de önemine inançla, tedarikçiler ile güvene dayalı işbirliği içinde, girdilerin en kaliteli, en ekonomik ve en hızlı şekilde temin edilmesi amaçlanmaktadır. Buna ek olarak kalite sistemini TS-EN-ISO 9001:2008 kalite belgesi ile belgelendirmiştir. Firma bünyesinde üretilen her kozmetik ürün Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Müdürlüğü'ne bildirimi ile başlayan ve ürünün sevkiyatından iki sene sonrasına kadar uzanan süreçte Temko Kozmetik kontrolü ve sorumluluğu altındadır. Bu, kalite kontrol sisteminin bir parçası olan barkod ve parti numaralarının yardımıyla, gerektiği hallerde ürünün 24 ay öncesindeki ilk üretim prosesinde kullanılan hammadde bilgileri, dolum raporları ya da analiz sonuçlarına kadar ulaşabilirlik sağlamaktadır.

32 senelik tecrübe, değişmeyen profesyonel yaklaşım ve bu doğrultuda günlük 50 bin şişelik kapasiteye kadar ulaşan donanım yatırımı zaman içinde meyvelerini vermekte ve buna göre TEMKO KOZMETİK;

• Dünyanın bir numaralı otel malzemeleri tedarikçisi olan Guest Supply Inc. firmasıyla halihazırda varolan distributorlük anlaşmasını daha ileriye götürmüş, önce Türkiye'deki tüm Hilton otelleri için Guest Supply Inc. ile lokal üretim anlaşması gerçekleştirmiştir. Buna bağlı olarak Temko, 2013 yazı itibariyle, sadece Türkiye'deki değil; Avrupa ve Ortadoğu'da yer alan tüm Hilton otellerinin buklet ürünlerini temin etmektedir.

• Metro Grossmarket zincirleri ile 2009 senesinde yaptığı anlaşma sonunda, Metro Mağazalar zincirinin otellere yönelik markası olan H-Line adı altında 18 ayrı üründen oluşan otel malzemeleri ürün gamını tüm Türkiye'deki 30’ yakın Metro mağazasına sağlamaktadır.

• Arabistan ve Dubai marketi için tasarladığı "Nature's Essentials" buklet serisiyle sayısız otele üretim yapmakta ve markası piyasanın en bilinen buklet markalarından biri konumundadır.

Çözüm Ortağıyız, Müşterilerimizin gelişimi ve kalite hedefleri doğrultusunda, beklentileri en doğru şekilde analiz edip, bugüne kadar elde ettiğimiz sektörel tecrübeyi de paylaşarak, nitelikli çözümler üretebilme yetimiz, sektörde 30 yılı aşkın bir süredir “lider” sıfatıyla varoluşumuzun temel nedenidir.

Esneğiz,  ISO9001 belgeli ve tamamıyla kalite odaklı çalışma anlayışımız ile yeniliklere açık, ve her geçen gün dünyadaki gelişmelere ayak uydurmaktayız. Dünya kozmetik sektöründeki gelişmelere paralel olarak sürekli geliştirdiğimiz formülasyonlarımızla müşterilerimize en güncel ve en iyi ürünü sunmayı hedefliyoruz.

Güveniliriz, Müşterilerimizle ilişkilerimizde, dürüstlük ve iş ahlakı, ana prensibimiz. Ciddi ve uzun süreli iş ilişkilerimiz, müşterilerimizle aramızda sıkı bağlar oluşturmaktadır.

Globaliz, Dünyanın çeşitli ülkelerindeki, çözüm ortaklarımız ve dağıtım kanallarımızla, bir çok otel ve tatil köylerinde ürünlerimizle karşılaşabilirsiniz.

İlgiliyiz, işimiz sadece sipariş alıp onu zamanında sevk etmek değil, bununla beraber satış sonrası gerekli desteği vermek ana prensiplerimizdendir.

Takımız, 6500 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda, özverili çalışanlarımızla, bir aileyiz.

İle siz değerli müşterilerimize, yıllardır sürdürmekte olduğumuz hizmetlerimize, kendimizi geliştirerek devam etmeyi planlamaktayız.

Misyonumuz
Siz, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, sürekli gelişime açık ve kalite odaklı üretim anlayışı ve bunun beraberinde getirdiği hızlı ve güvenilir servisimizle, mutlak müşteri memnuiyeti sağlamak.

Vizyonumuz
Yurtiçi sektörde, öncülüğümüzü devam ettirerek, uluslararası platformda şirketimizin adından daha fazla söz ettirmek .